Ewa Harapin: Wyciskam z życia, ile się da
Zapraszamy do rozmowy z Ewą Harapin, która w rozmowie z Beatą Wasiluk opowiada, jak nowotwór kości zmienił jej życie, gdy miała 12 lat, jak poradziła sobie z jej chorobą mama, o miłości po amputacji nogi i o tym, co zrobiła z traumatycznym doświadczeniem i jak je przekuła na dzielenie się dobrem z innymi.
Karolina Marszałek: Rozważyć wszystkie okoliczności
Rozmowa z adwokat Karoliną Marszałek o tym, jak czas społecznej izolacji wpłynął na relacje w związkach i o tym, czy rozwód to zawsze jedyne wyjście.
Małgorzata Ostrowska: Każdy ma prawo urządzić sobie życie, tak jak chce
Rozmowa z Małgorzatą Ostrowską, piosenkarką, o tym, że każdy ma prawo urządzać sobie życie jak chce, a silna kobieta czasem też może chcieć tylko (albo aż) leżeć i pachnieć. "Na świecie nie ma pustych miejsc" to najnowsza płyta Małgorzaty Ostrowskiej, która sprowokowała nas także do rozmowy na temat potrzeby zmiany i różnorodności, jaka drzemie w każdej z nas.
Beata Wasiluk: Przenieść dzieci na rok do szkoły w USA – o wyzwaniach i korzyściach dla całej rodziny
Zapraszamy do rozmowy z Beatą Wasiluk, współzałożycielką portalu www.kobietyimoc.com. Rozmawiamy o ciekawym i odważnym doświadczeniu mamy, która spędza rok w USA, a jej dzieci uczyły się w amerykańskiej szkole podstawowej. Beata dzieli się swoimi spostrzeżeniami o tym, jak różni się polska i amerykańska szkoła z perspektywy mamy. Co było zaskakujące, jak szkoła komunikuje się z rodzicami, jak rodzice mogą współpracować ze szkołą, jak wygląda spotkanie z nauczycielem w czasie tzw. wywiadówki? Dużo szkolnych inspiracji i dla rodziców i dla nauczycieli.
Lidia Nwolisa: Mądrość serca odpowiedzią na agresję i dyskryminację
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Lidią Nwolisą, prezeską Fundacji Porta, partnerką zarządzającą CoachU Polska, Superbohaterą Wysokich Obcasów, mamą czworga dzieci i żoną Nigeryjczyka. Lidka w poruszający serca sposób opowiada o historii jej rodziny, o przemocy na tle rasowym, której doświadczyły jej dzieci oraz o tym, jak frustrację i ból przemieniła w program zmieniający polskie społeczeństwo, leczący dziecięce serca i przeciwdziałający przemocy i dyskryminacji w szkołach. W opowieści Lidki każda matka rozpozna ból i miłość, a słuchając, jak Lidka radzi sobie z przeciwnościami, dostanie dawkę nadziei, inspiracji i motywacji do działania.
Beata Szałwińska, Marzena Nowicka: Wypełnijmy pięknie dany nam czas
Beata Szałwińska - światowej sławy pianistka i Marzena Nowicka, przedsiębiorczyni, założycielka Akademii Montemarco w czasie społecznej izolacji połączyły siły i wsparły swoją aktywnością służby medyczne w warszawskich szpitalach, staż miejską i policję. Dlaczego, mimo obaw, zaangażowały się w tę działalność i co zmieniło się w ich życiu w okresie przymusowej kwarantanny? Posłuchajcie.
Kaja Kozłowska: Jak przyciągnąć najlepszych klientów, czyli marketing nie tylko dla coacha
Zapraszamy nie tylko coachów, ale i mikroprzedsiębiorców do wysłuchania cennych porad Kai Kozłowskiej na temat budowania własnego biznesu. Kaja dzieli się wskazówkami jak przyciągnąć najlepszych klientów. Kaja Kozłowska jest współzałożycielką portalu dla kobiet www.kobietyimoc.com, autorką, wykładowczynią, przedsiębiorczynią i spełnioną mamą dwójki dzieci.
Katarzyna Mazur: Przedsiębiorczość w czasach zarazy, wyzwania i nowy potencjał do wykorzystania
Zapraszamy do wywiadu z Katarzyną Mazur, dziennikarką, współzałożycielką społeczności Kobiety i Moc, o wyzwaniach i szansach w nieoczekiwanych dla przedsiębiorczych kobiet czasach koronawirusa. Rozmawiamy nie tylko o wyzwaniach, ale i o nadziei oraz otwartości na kreatywne myślenie biznesowe, do którego zmotywowały nas okoliczności pandemii.
Beata Wasiluk: Moc poszukiwania
Rozmowa z Beatą Wasiluk, przedsiębiorczynią, współtwórczynią społeczności Kobiety i Moc o dawaniu sobie prawa do zmiany wyborów i mocy poszukiwania.
Kaja Kozłowska: Czerpać siłę z trudności – o powrocie z podróży, zamkniętych granicach i otwartych sercach
Rozmowa z Kają Kozłowską, coachem, trenerem, organizatorką kobiecych wyjazdowych warsztatów rozwojowych: o sile wspólnoty, znaczeniu bliskości poza miejscem zamieszkania, o wyzwaniu, jakim był powrót do Polski w dniu, w którym w związku z pandemią koronawirusa zamknięto granice na świecie i o aktywowaniu własnych umiejętności w obliczu konieczności działania.